Citas tradīcijas

gada_pasākumi_mazais


 

Sporta spēles “Lodronīši”

Katru gadu uzsākot jauno studiju semestri Lodesmuižas teritorijā ierodās diezgan kupls skaits ģeogrāfu, lai pierādītu, cik lieli sporta entuziasti mēs esam. Sportiskās cīņas galvenokārt norisinās starp kursiem, bet tiek veidotas arī atsevišķas komandas. Sportošana noris visas dienas garumā, līdz pat vēlai nakts stundai. Tiek spēlēts volejbols, futbols, norisinās nakts orientēšanās, virves vilkšana u.c. Bet par vakara naglu varētu dēvēt „Turku dambreti”.

 lodronisi


 

Ziemassvētku balle

Ziemassvētku balle ir gada svinīgākais, krāšņākais un noteikti viens no gaidītākajiem pasākumiem, kad, tuvojoties skaistajam pirmssvētku laikam gada nogalē.
Ģeogrāfu dāmas un džentelmeņi jau savlaicīgi norauš putekļus no skaistajām balles kleitām un uzvalkiem, lai dotos uz patiešām saviesīgu pasākumu. Saspringtajos mācību puteņos un darbu nodošanas vētrās studenti  svētku dejās griežas līdz pat rītam.

 ziemassvetku_balle


 

Talka Lodesmuižā

Katru gadu Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē tiek organizēta tās lauka stacionāra – Lodesmuižas, sakopšanas talka. Tā kā studentiem un pasniedzējiem tur jāpavada salīdzinoši ilgs laiks lauka kursu ietvaros, tāpēc pirms pirmo studentu ierašanās, parasti 1. maijā, ar autobusu tiek aizvesti visi talkot gribētāji no Rīgas uz Lodesmuižu, kur visas dienas garumā tiek mazgāti logi, slaucīti putekļi no galdiem, palodzēm u.c. virsmām, slaucītas un mazgātas grīdas un visādi citādi spodrinātas telpas un to labiekārtojumi, jo vienmēr patīkamāk ir uzturēties tīrā un sakoptā vidē.

talka_lodesmuiza