Ģeodienas

IMG_2161 (2)

Katru gadu decembra sākumā noris nedēļu ilgās Ģeodienas – fakultātes dzimšanas dienas svinības. Šajā nedēļā ģeogrāfi parāda, cik radoši, sportiski, asprātīgi, zinoši un ballēties protoši ir. Ģeodienas ir arī tas, laiks, kad ģeogrāfi lasa: neatņemama to sastāvdaļa ir fakultātes ikgadējā avīze “Ģeovēstis”, kur var atrast svaigākās baumas, interesantākos stāstus, pasniedzēju un studentu intervijas. 

Ģeogrāfu iecienītākais sporta veids ir basketbols, tāpēc nedēļas sportiskā nots saistāma ar Ģeobasketbola turnīru, kurā sacenšas vai tikai prieku gūst, kā jauni, tā seni ģeogrāfi – students laukumā var sastapties un noskaidrot attiecības arī ar dažu labu pasniedzēju.

IMG_5681

Jaunākā ģeodienu tradīcija ir Erudīcijas vakars, kur ar āķīgu un visplašākajā nozīmē ģeogrāfisku jautājumu palīdzību tiek noskaidrotas komandas ar visasāko prātu. Lieki piebilst, ka erudīcija ir ģeogrāfa otrais vārds, tāpēc šajās prāta sacensībās spēkojas Latvijas prāta elite, to vidū gan pasaules ģeogrāfijas olimpiāžu, gan valstī atzītu erudīcijas konkursu izcilnieki.

Ģeodienu ballīte

Kultūra, gan plašākā, gan šaurākā mērogā, ir ģeogrāfu sirdslieta, un gandrīz katram ir kāds talants, ar ko priecēt citu ausis un acis, tāpēc kādas dienas noslēgumā, kad aiz loga valda dziļa tumsa, notiek Muzikālais, literārais un filmu vakars. Ģeogrāfi aizkustinoši dzied, virtuozi spēlē instrumentus, stāsta smieklīgus atgadījumus, lasa sevis sacerētu dzeju vai skaita rīmes un video formātā demonstrē savas piedzīvojumus ekspedīcijās, lauka kursos un citviet. Pie kultūras dzīves pieskaitāms arī fotokonkurss “Lielais Didriķis”, kurā esošie un kādreizējie ģeozinātņu studenti dalās ar saviem unikālākajiem un visskaistākajiem kadriem, notvertiem fotogrāfijās, lai tautas balsojumā noskaidrotu pašu labāko uzņēmumu. 

Ģeotauta balso arī vispamanāmākajiem personāžiem un notikumiem fakultātē, tiek izvēlēti laureāti tādās nominācijās kā “Mis”, “Misters”, “Gada prieks”, “Gada pasniedzējs” un citās, savukārt pasniedzēji pauž viedokli par “Gada studentu”. Bet kad to visu noskaidro? Kā jau jebkurā akadēmiskā notikumā, Ģeodienās ir Konference. Svinīgā gaisotnē studenti satiekas ar pasniedzējiem, tiek ienests fakultātes karogs, dziedāta Ģeogrāfu himna un sumināti labākie. Savukārt tās otro daļu aizņem jautājumu – atbilžu sesija. kas nereti liek izplūst asarās, jo šoreiz atbildētāju lomā ir mācībspēki, kas gatavi sniegt visjautrākās atbildes. Visu nedēļu studentiem ir bijusi iespēja uzdot pašus neērtākos jautājumus pasniedzējiem, kuri tiek jautāti tieši konferencē. Pasniedzēji uz jautājumiem atbild vienmēr.

Ja konference ir Ģeodienu formālā kulminācija, tad īstais noslēgums tiek atzīmēts nedēļas beigās visgaidītākajā pasākumā – Ģeodienu ballītē – , lai līdz pirmajam tramvajam izdejotos un citādu izpriecātos kvalitatīvu Latvijas mūziķu pavadīti.

Lasi par aizvadītajām ģeodienām šeit:

Ģeodienas’15 Fotogrāfijas ŠEIT

Ģeodienas’14 Fotogrāfijas ŠEIT (Muzikāli literārais vakars), ŠEIT (Ģeobasketbols) un ŠEIT (Konference)