Ģeoralliji kartē

Pirmais tieši ģeogrāfu laivu brauciens – Ģeorallijs – sākās 1986. gada 24. aprīlī, un četras dienas tika laivots pa Vaidavu, Mustjegi un Gauju. Šajā gadā dzima jauna tradīcija, kura izdzīvojusi, neraugoties uz varu maiņām un pateicoties organizatoru spītam, un nu svin 30 gadu. Tas šķita pietiekams iemesls un dzinējs, lai beidzot īstenotu senu ideju: apkopot visus notikušos Ģeorallijus ģeogrāfam saprotamākajā formātā – kartē. Turklāt, pateicoties tehnoloģiskajām iespējām un ģeogrāfiem draudzīgās „Karšu izdevniecības Jāņa sēta”, kur ģeorallijos braukuši un tos organizējuši neviens vien darbinieks, atbalstam, ir izdevies to izveidot tādā veidā, kur katrs upes meandrs, kur laivots un svinēts, izpētāms.

61. Ģeorallija posma atzīmēšana kartē liekas vien tāds nieks, taču tas ietvēra ne mazums izaicinājumu. Ja datubāzes autori vēl daudz maz prata atsaukt atmiņā pēdējos desmit rallijus, kuros paši braukuši, tad senāku laivu braucienu apkopošana prasīja ne vien ieskatīšanos Studentu pašpārvaldes arhīvos, bet arī ieurbšanos aizvēsturiskajās interneta un Ģeoralliju organizatoru un jau sirmot sākušo veterānu prāta dzīlēs. Dažādu apstākļu dēļ ralliju atminēšanās nav viegls uzdevums, un, cenšoties atrast kaut informācijas druskas, par dažiem var rasties jautājums, vai tie vispār ir notikuši. Tāpēc milzīgs paldies visiem, kas ar savām atmiņām dalījās, īpaši Valērijam Stūrim, Sandim Šķēpam ar cīņu biedriem un Ingum Liepiņam!

Ģeorallija datubāze sastāv no divām daļām: telpiskās un informatīvās. Abas no tām vēl ir tapšanas stadijā. Telpiskajai daļai nākotnē plānojam pievienot visu nometņu (patlaban tās zināmas visiem rallijiem, sākot no Mēmeles’04 (izņemot Irbi’06)) un ātrumposmu atrašanās vietas. Informatīvajā daļā ceram precizēt aizpildīto (piem., dalībnieku skaitu), pievienot trūkstošo informāciju (piem., norises datumus) un fotogrāfijas. Tāpēc gaidām no jums visiem informācijas pieplūdumu, precizējumus un labojumus uz info@geografumafija.lv!

LASI PAR TIEM VAIRĀK!

Informāciju apkopoja un ģeorallijos veiktos upju posmus zīmēja: Dāvis Valters Immurs un Agris Lietaunieks

Upju dati un tehniskais risinājums: „Karšu izdevniecība Jāņa sēta” (īpašs paldies Mārtiņam Vimba, Raivim Studenam un Ievai Ozoliņai)

Informācijas, attēlu un emblēmu avoti:

Agate Teivāne

Agris Puriņš

Aleksandrs Vlads

Anda Baumerte

Anda Cine

Anete Pošiva-Bukovska

Artūrs Putniņš

Edgars Bērziņš

Ilze Stundiņa

Ingus Liepiņš ar Ģeorallija veterānu ugunskura biedriem

Jānis Ļahs

Juris Vaidakovs

Laima Ķiece

Līga Rūtiņa

Mareks Kilups

Mārtiņš Umbraško

Mārtiņš Vimba

Reinis Bērziņš

Sandis Šķēps ar cīņubiedriem

Valērijs Stūris

Informācija atrasta arī:

SP arhīvā

Ingus Liepiņa fondos

Sandras Spruktas lapā 

Ģeogrāfu mafijas domubiedru lapā @draugiem.lv

Vitas Briškas blogā 

Snow’a blogā

LU foruma dzīlēs