- Aktuāli
- Par mums
- Tradīcijas
10.12.2014Fakultātes 70. jubileja nosvinēta godam!
Jānis Krūmiņš & Dāvis Valters Immurs, SP Kultūras departaments
Agrā 5. decembra rītā ar dejām un ballēšanos noslēdzies mūsu fakultātes 70 gadu jubilejas Ģeodienu maratons. Šāgada Ģeodienās ģeotautu priecēja pasākumi katru dienu no pirmdienas līdz piektdienas rītam. Kā tad šogad mums visiem tajos gājis? Par to lasiet šajā rakstā!
Svētku nedēļu ieskandināja Muzikāli literārais vakars, kurā sanākušie ģeogrāfi priecēja viens otru ar pašdarītiem vai citu radītas dzejas lasījumiem, kā arī ar skaistām mūzikas performancēm. Šāgada prāvais dalībnieku skaits kārtējo reizi pierāda ģeotautas mākslinieciskā talanta potenciālu. Mums tas ir milzīgs!
Vakaru atklāja Studentu pašpārvaldes priekšsēdētāja Reiņa Liepas ģitārspēle, turklāt tā viņam nebija vienīgā uzstāšanās tovakar. Bahu atskaņoja jaunizveidotais duets Klinta Alpa (čells) un Dainuvīte Roginska (klarnete). Kā tad bez dzejas – sanākušos priecēja jau pagājušā gadā sevī pieradījušie ātrie dzejdari absolvents Krišjānis Armans un gandrīz absolvents Artūrs Luņevs, likdami gan aizdomāties, gan pasmaidīt. Savu dzeju angļu valodā lasīja 1. kursa students Dāvis Čulkstēns. Bet šogad un pagājušogad „Ģeovēstīs” publicētos ģeogrāfiskos pantus lasīja to autors Jānis Krūmiņš.
Bildes no Muzikāli literārā vakara
Otrdienas vakarā mākslinieciskā talanta reprezentāciju nomainīja fizisko dotību pārbaude – Ģeobasketbols, kurā šogad 12 komandas piemētāja Olimpiskā sporta centra grozus, lai noskaidrotu visspēcīgāko ģeotautas basketbola vienību. Šogad sacensības neiztika bez dramatiskām un saspringtām cīņām, kurās beigu beigās spēcīgākā izrādījās „Ilgezeem Bulls”, kas izšķirošajā cīņā uzvarēja ģeobasketbola elitē sevi šogad diezgan skaļi pieteikušos „Ikšķiles Maģisks” basketbolistus. Spēcīgo konkurenci pierāda fakts, ka abas komandas finālā iekļuva, neskatoties uz to, ka finišēja vien 3. vietās savās apakšgrupās. Tikmēr mazajā finālā uzvaru svinēja un godpilno 3. vietu turnīrā izcīnīja „Basketbols spēlē Badiju” vienība.
Komandu secība:
- „Ilgezeem Bulls” (A apakšgrupa; bilance grupā: 3 uzvaras – 0 neizšķirti – 2 zaudējumi)
- „Ikšķiles Maģisks (B; 3-1-1)
- „Basketbols spēlē Badiju” (A;4-0-1)
- „Mammāmuntētiem.ruu’’ (A;3-0-2)
- „Tālizpēteris” (B;4-1-0)
- „VIDE 2005” (A;4-0-1)
- „Vīriem ir jāatpūšas” (B;4-0-1)
- „Netīrais Sančezs” (B;1-1-3)
- „Vakars uz ezera”(A;1-0-4)
- „CHILLUMINATI” (B;0-2-3)
- „Nepatīk basketbols” (B;0-1-4)
- „Arhaja kūdra” (A;0-0-5)
Trešdien ģeotauta, bruņojusies ar saviem videorullīšiem, devās uz Filmu vakaru ne tikai lai ēstu mandarīnus un piparkūkas, bet lai baudītu savu un citu safilmēto. Vakaru iesāka pirmizrāde – Studentu pašpārvaldes video LUSP Gada balvai par SP pirmsākumiem. Tālāk tika izrādīti Dāvida Bērziņa (par gravitācijas spēka izmantošanu iežu saskaldīšanā un veidu, kā reklamēt studijas ģeoloģijā), Katrīnas Pavlovskas (piedzīvojumi Sedas ģeorallijā), Raita Čilipāna (alpīnais futbols Dubnas ģeorallijā) un Toma Briča (laivošana pa Braslu vismaz – 13° C un peldes Cenas tīrelī 13. oktobrī) video. Pēc tam tika skatīti citi ģeogrāfiski video.
Ceturtdien ap pusdienlaiku ģeotauta sapulcējās 403. auditorijā uz Ģeokonferenci, lai noskaidrotu šā gada labākos un labākās. Tā nu par Gada mis ģeotauta iebalsoja 3. kursa ģeogrāfijas programmas studenti Andru Beķeri, bet par misteru – 2. kursa vides zinātnes studentu – Raiti Čilipānu.
Vismazākā konkurence no visām nominācijām cīņā par uzvaru tika novērota studentu vērtējumā par to, kurš šogad būtu pelnījis kļūt par Gada pasniedzēju, jo par to pārliecinoši kļuva asociētais profesors Ģirts Stinkulis. Ja studenti savu izvēli izdarīja, izvēloties Gada pasniedzēju, tad pasniedzējiem bija jādara pretējais, respektīvi, jāizvēlas Gada students. Par to šogad kļuva ģeogrāfijas bakalaura programmas 2. kursa students Roberts Georgs Fimbauers.
Kā jau katru gadu arī šogad neiztikām bez priekiem un bēdām. Studenti bija nominējuši dažnedažādus „priekus” un „bēdas” šogad fakultātē, tomēr galu galā par Gada prieku tika atzīta Jāņa Pugas un Lienes Rudzītes saderināšanās. Par Gada bēdu turpretī tika atzīti 3. kursa ģeogrāfi. Neizskaidrojami, bet fakts – studenti, kas kļuva par Gada prieku, pārstāv Gada bēdas titulu ieguvušo kursu… Lai vai kā, viņiem pašiem laikam labāk zināms… Kā pēdējās šogad ģeotauta noskaidroja šī gada Cundura titula ieguvēju, kā arī Brīvās nominācijas laureātu. Par Cunduru diezgan pārliecinoši kļuva 2. kursa ģeogrāfijas students Jānis Dumpis, bet Brīvo nomināciju saņēma otrdien sevi lieliski pierādījusī kolorītā „Ikšķiles Maģisks” basketbola komanda ar treneri Matīsu Vilciņu priekšgalā.
Apbalvošanas nobeigumā arīdzan tika noskaidrots šāgada Lielā Didriķa balvas ieguvējs. Visu nedēļu ģeotauta fakultātes 1. stāvā varēja apskatīt, novērtēt un nobalsot par, viņuprāt, labāko fotoattēlu. Rezultātā par labāko šogad tika atzīta Oskara Stulberga fotogrāfija ar nosaukumu „Kad saules lēkts sagaidīts”.
Tālāk sekoja konferences aizraujošākā daļa – jautājumu sesija pasniedzējiem. Augsnes zinātnes pasniedzējiem tika vaicāts par iekrišanu augšņu bedrē, taču statistika stāstot, ka varbūtība to izdarīt ir gaužām niecīga. Īpaši tika tirdīts dekāns prof. Oļgerts Nikodemus, kurš atzina, ka noteikti nākamgad atradīs savu pēcteci šajā amatā, jo kolēģi ir ļoti spēcīgi un var to paveikt (acīmredzot tie kolēģi, kas neatradās konferencē), tāpat pastāstīja, ka pasniedzēju logi Torņakalna ēka būs ne ar to pašu labāko skatu, savukārt students tas būšot lielisks. Taujāti par savām iesaukām, daļa pasniedzēji atteica, ka tās nemaz nezina, taču asoc. profesoram Ivaram Strautniekam tās pat ir vismaz divas. Īpašu sajūsmu radīja prof. Zelča atbilde par jautājumu, vai pasniedzēji nāks uz Ģeoballīti, – profesors tās laikā tiksies ar mazmeitu.
Pats galvenais droši vien ir laime, un laimīgi, šķiet, jūtas pasniedzēji. Kā to atzina Gada pasniedzējs Ģirts Stinkulis – viņš laimīgs jūtas gan braucot uz darbu, gan no darba mājās.
Bildes no Ģeodienu konferences
eodienu maratonu noslēdza ceturtdienas vakara Ģeoballīte kafejnīcā „Ļeņingrad”. Pēc īsas atklāšanas runas muzikālo pasākuma daļu sāka humorroka ansamblis „Pirmais kurss” – izrādījās, ka ģeogrāfu vidū ir ne mazums šīs grupas fanu, kas aktīvi dziedāja līdzi un baudīja uzstāšanos. Nākamā grupa – alternatīvā roka apvienība „Art of Keeping Secrets” – skatuves priekšu pārvērta par īstu mošpitu, kurā trakulīgās dejās metās šīs mūzikas piekritēji, arī pēc skata trauslas meitenes. Grupa uzticīgākos arī atalgoja ar sava albuma ierakstu. Lai arī nelielus uztraukumus raisīja nelūgtu viesu – policijas – ierašanās, pasākums varēja turpināties ar roka dueta „Cyan Red” pusakustisko koncertu, pēc tam 5. decembra agro rītu kārtīgi izdejot ļāva izdejot DJ Dambis.
Šī gada Ģeovēstis (redaktore Ieva Immure), par kuru druku jāpateicas mūsu jaunajiem draugiem „COPYPRO”, vēsta par ģeogrāfiem gan Saeimā, gan Sibirijā, ieskatās vēstures anālēs un demonstrē fakultātes studentu „seju” infografikā.
Paldies, ka bijāt kopā ar mums šajos svētkos! Lai Jums visiem veicas! Un tiekamies jau drīzumā!
Neskatoties uz to, ka Ģeodienas ir noslegušās, ģeogrāfiskie pasākumi un aktivitātes ar to nebeigsies. Jau 11.decembrī, visi laipni aicināti Ziemassvētku balli „Mirdzošā nakts”, kas notiks LU Ķīmijas fakultātē. Tuvākais pasākums pašmāju sienās paredzēts 18. decembrī, kad otro gadu labākos cepējus un lielākos gardēžus pulcēs „Ģeogrāfija piparkūkās”. Visi laipni lūgti!
- Par mums