- Aktuāli
- Par mums
- Tradīcijas
13.12.2021Ģeodienu 2021 atskats
Nu jau atkal ir paskrējis laiks un fakultātes dzimšanas diena – Ģeodienas ir aizvadītas. Visas nedēļas garumā esam izbaudījuši dažādus pasākumus, – lai gan attālināti, tomēr emocijām pilnus. Neskatoties uz to, esam nonākuši šeit – līdz Ģeodienu atskatam.
Konference
Šogad jau atkal attālināti, tomēr kā pasniedzēji, tā arī studenti pārsteidza mūs ar saviem negaidītajiem jautājumiem un šokējošajām atbildēm. Uzzinājām Imanta Kukuļa viedokli par to, kāda ir viņa mīļākā maize, kā arī guvām ieskatu pasniedzēju hobijos, ārpus profesionālā skatījuma. Liels paldies visiem no LU ĢZZF kolektīva, kuri šogad ieradās un atbildēja uz studentijas dedzīgajiem jautājumiem – Māris Nartišs, Dāvis Valters Immurs, Solvita Rūsiņa, Ģirts Stinkulis, Imants Kukuļs, Ivars Strautnieks, Juris Paiders, Kristaps Lamsters, Zaiga Krišjāne.
Ģeomedības
Šis bija jau otrais gads, kad norisinās jaunā Ģeodienu sastāvdaļa – ģeomedības jeb ģeogrāfa iespēja pārbaudīt savas ātrās domāšanas spējas un izkustināt kājas. Šoreiz studenti tika aicināti izpildīt 3 uzdevumus atminot dotās mīklas, un reizē meklējot neparastas lietas savā tuvumā. Tomēr, kurš būtu domājis, vairāki pasākuma dalībnieki tik tiešām spēja atrast zilu vistas olu vai atpazīt ābeli sniegā.
Pēc vairāku stundu diskusijām un rezultātu apkopošanas spējām sveikt Agati Albekeiti ar 1.vietu, Elzu Martinovu ar 2.vietu un Rihardu Purenu ar 3.vietu, kamēr Roberts Georgs Fimbauers un Līga Gavare saņēma mūsu simpātiju balvas par radošākajiem foto – Līga spēja atrast smaidīgu pasniedzēju, kamēr Roberts parādīja, kā izskatās pilns ledusskapis, pat ja tajā vajadzēja ielikt savu kaķi.
Ģeostāstu vakars
Ticam, ka ģeogrāfi vienmēr ir bijuši labākie stāstnieki. Ikviens zina, ka ar stāstiem vislabāk dalīties savējo lokā, pie ugunskura. Lai gan šoreiz ugunskurs izpalika un savējie redzami tikai datoru ekrānos, vairāki ģeogrāfi tāpat bija gatavi dalīties savā pieredzē un piedzīvojumos, vai nu tie ir tik vienkārši kā jaunas fotogrāfijas no piemājas mazdārziņa, vai ceļojums uz kūstošajiem ledājiem.
Līdz vēlajām nakts stundām visus priecēja 7 krāsaini stāsti – Estere un Roberts – Stāsts no pagājušās vasaras, kad Covid ēnā tika ņemti ričuki un laists uz Sāremā; Selva – par piedzīvojumiem Slovēnijā; Agate – no Nidas līdz Ainažiem: ilgais ceļš kāpās; Vita – emocionāla ekspedīcija uz Balto krogu; Miķelis – Piedzīvojumi Gruzijā; Elza – pasaules izzināšana un pamācība, kā ceļojot iztērèt mazāk naudas nekā paliekot Latvijā; Morics – Ainavu prakses pārgājiena stāsts tiem, kas Covid dēļ šo praksi nepiedzīvoja.
Erudīcijas vakars
Ik dienu ģeogrāfi lauza savas galvas par dažādām tēmām, taču tikai vienu vakaru gadā vakaru viņi savu pārdomu jūklī spēj sacensties savā starpā. Tas, vai šīs tēmas ir par pasaules vulkāniem, vai par multfilmu varoņiem, vienalga kāds ģeogrāfa vecums, esam gatavi cīnīties.
Šī gada pirmās vietas ieguva sekojošas komandas – 1337 (Roberts Fimbauers, Estere Tamma, Laura Ozoliņa), Sūrie pingvīni ( Arta Haskieviča, Kristīne Eglīte, Baiba Dirnēna), Ģeoinformātiķu konspirācija (Aleksis Ričards Larionovs, Kitija Luzina, Makss Soboļevs) – un pēc spraigā vakara, ceram viņus visus redzēt vēl nākamajos gados, tikpat enerģijas un azarta pilnus.
ĢeoHoot
Cik ļoti labi Tu zini mūsu fakultāti un vai māki atbildēt uz jautājumiem par ģeotēmu? Varbūt vari atminēt attēlos redzamos iežus, vai atminies, kurā brīdī kāds no pasniedzējiem nejauši nogrūda puķu podu no galda lekcijas laikā? Mūsu zinošākie studenti ģeo-jomā pierādīja sevi piektdienas vakarā, kur pie siltas tējas krūzes piedalījāmies draudzīgās sacensībās platformā Kahoot, lai atbildētu uz šiem un vēl daudziem citiem ģeojautājumiem.
1. vietu guva Karlīna Putniņa, 2. vietu – Agija Buliņa un 3. vietu – Baiba Dirnēna.
ĢeoHoot laikā apsveicām arī kreklu izlozes uzvarētājus – Karlīnu Putniņu un Aleksi Ričardu Larinovu.
Nomināciju ieguvēji un konkursu uzvarētāji
Papildus visiem šiem pasākumiem un raibajiem notikumiem uzzinājām gan pasniedzēju, gan studentu viedokli par katru gadu izvirzītajām nominācijām – ģeodāma (Līga Gavare), ģeovīrs (Hugo Huberts Puriņš), gada pasniedzējs (Jānis Lapinskis), gada bēda (Ludzas ūdens līmenis), gada pasākums (72. Ģeorallijs “Gauja”), brīvā nominācija – gada krāpnieks (Krišjānis Veinbergs), gada students (Ričards Stibe).
Kā apgūt sasmīdināt ģeotautu vislabāk parādīja Laura Āboliņa, kas uzvarēja konkursā “Zelta memčiks ’21” (konkursā iesūtītos darbus vari apskatīt galerijā šeit ). Reizē šim konkursam, kā katru gadu, norisinājās arī “Lielais Didriķis”. Tajā šogad vietas ieguva: 1. vieta – Estere Tamma ar fotogrāfiju “Ielas augstumā” , 2. vieta – Liegai Krasovskai ar “Saulriets pie Atlantijas okeāna Praia de Falesia pludmalē” un 3. vieta Ievai Segliņai un “Rītausma tīrelī”. Labākās konkursa fotogrāfijas vari aplūkot šeit.
Paldies!
Esam izgājuši cauri kārtējām svinībām un gatavi gatavi traukties pretī nākamajām ar visiem piedzīvojumiem, kas saistīti ar tām. Noslēgumā vēlamies pateikt lielu paldies mūs atbalstītājiem – Karšu izdevniecībai Jāņa sēta, Ādažu čipsiem, Zeme un Valsts, Abavas vīna darītavai, Greenery un Cannelle bakery.
Uz tikšanos nākamajās Ģeodienās!
- Par mums